Bulunduğunuz Sayfa
EL VE ÖRGÜ İŞLERİ HOBİ KEYFİM 

Zikzak dalgalı bebek battaniyesi resimli ve videolu anlatım

Tığ İşi Dalgalı Zikzak Bebek Battaniyesi Modeli Yapımı

Renkli ipler, tığ, makas

28 zincir çekiyoruz.

Zincir üzerine 4 sık iğne örüyoruz. Sonra aynı zincir içine 3 sık iğne örüyoruz. Tekrar 4 sık iğne örüyoruz ve sıra sonuna kadar aynı işlemi yapıyoruz. Daha sonra 1 zincir çekip dönüyoruz.

Bu bölümde 1 sık iğne atlıyoruz. Ve sık iğnelerin arka ilmeğine batarak 4 sık iğne örüyoruz. Aynı sık iğne içine 4 sık iğne örüyoruz. Sonra 4 sık iğne örüp aynı işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz. Ve 1 zincir çekip dönüyoruz. Şimdi dalgalanmalar oluşmaya başladı. Daha sonra yine bir sık iğne örmeden geri dönüyoruz.

Bir önceki bölümde yaptığımız işlemi tekrar ediyoruz.

İlmek kaydırma işlemini yaparak 3. sık iğneye geliyoruz. Yine arka ilmeklere batarak 6 zincir çekiyoruz. İpi tığa 4 kez dolayıp 3lü trabzan yapıyoruz. İlk önce bir ilmek daha sonra ikişer ilmek örerek 3lü trabzan yapıyoruz. Yanına bir 3lü trabzan yaptıktan sonra aynı yere 3 kez üçlü trabzan yapıyoruz. Sonra yine 3 trabzan yapıyoruz. 2 sık iğne atlayıp 3. sık iğnenin arka ilmeğine bu işlemi tekrar ediyoruz.

Renk değiştirebiliriz. 2. bölümde yaptığımız işlemle örneğe başlayarak tekrar edebiliriz. 4 sık iğne aynı yere 3 sık iğne ve tekrar 4 sık iğne ile bu şekilde renk değiştirme kısmına gelene kadar aynı şekilde örüyoruz.

Farklı bir renkle deseni tekrar edebilirsiniz. Son satırda bitirme olarak dalgalı kısmı yani sık iğneli kısmı örüp bitiriyoruz.

 

 

Benzer Yazılar

Yorumlar “Zikzak dalgalı bebek battaniyesi resimli ve videolu anlatım

  1. […] ve videolu olarak vereceğimiz güzel bir örnek daha. Bebek battaniyesi modelleri ya da Kırlent modelleri olarak yapabileceğiniz çok güzel bir model. Daha önce de sizlere […]

Yorum Yap

*