Bulunduğunuz Sayfa
HOBİ KEYFİM MODA 

Teknolojiye hangi meslekler meraklı ?

Çalışan kişilerin teknoloji alışverişindeki alışkanlıkları…

Teknoloji ile bir şekilde bağlantı içinde şirketler. Araştırma sonuçları, özellikle mimarlık, e-ticaret ve tasarım ajanslarında çalışan erkek ve kadınların harcamalarının önemli bir kısmını teknoloji ürünleri için kullanıyorlar.

Son 1 yılda yapılan araştırmalardan ortaya çıkan sonuçlara göre sağlık sektöründe olan kadınlar, inşaat sektöründe olan erkekler teknoloji ürünleri almakta öne çıkıyor.

Sosyal kadınlar, Bireysel erkekler

Alınan ürünler incelendiğinde kadınlar ve erkekler arasında farklı tercihler için alındığı ortaya çıkıyor. Kadınlar kahve makinesi, USB bellek, su ısıtıcı, pembe renkli mouse ve tost makinesi satın alırken erkeklerin aldıkları ise taşınabilir hard disk, hesap makinesi, hoparlör, yazıcı ve telefon. Ortak olarak seçtikleri tek teknolojik ürün ise kalem pil. Kadınlar şarj edilebilen kalem pilleri tercih ediyorken, erkekler ise kullanıp atılan kalem pilleri tercih ediyor. Bunlar göz önünde alındığında, kadınlar genelde kullanmak için, erkekler ise bireysel olarak kullanmak için ürün aldıkları rahatlıkla söylenebilir.

KAYNAK :

Benzer Yazılar

Yorum Yap

*