Bulunduğunuz Sayfa
EL VE ÖRGÜ İŞLERİ HOBİ KEYFİM 

Nilüfer çiçeği bebek battaniyesi videolu anlatım

Şemalı ve videolu olarak vereceğimiz güzel bir örnek daha. Bebek battaniyesi modelleri ya da Kırlent modelleri olarak yapabileceğiniz çok güzel bir model. Daha önce de sizlere farklı desenlerle yapılan bebek battaniyesi örnekleri hazırlamıştık. En yeni ve güncel modellerin adresi olarak güzel bir örnek sizlerle.

Nilüfer Çiçeği Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Sizlere önce modelin şemasını hemen altında anlatımını ve onun altında da videolu yapılışını göreceksiniz. Şemada halka – zinciri, X – sık iğneyi temsil ediyor. Çengelle çizgi – trabzanı temsil ediyor. Sadece batma şekli farklıdır. Şema karışık gelebilir ama takip ederek yapıldığında zor olmadığını göreceksiniz.

 

1.kısım : 3 zincir çekerek halka oluşturalım.

2.kısım : 1 zincir çekerek halka içine 8 sık iğne yapalım.

3.kısım : 3 zincir çekelim ve ilk sık iğnenin üzerine aynı yere 4 trabzan yapalım. Tığı ilmekten çıkartarak baştaki trabzana geçirelim. Sondaki ilmeği alarak popcorn yapalım ve 2 zincir çekerek bir sonraki sık iğne içine popcorn yapalım. Sıranın sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

4.kısım : 4 zincir çekelim ve bir önceki kısım da yaptığımız 2. zincirli yuvanın üzerine trabzanla batalım. Tekrar 3 zincir çekip dönelim, yaptığımız yuva içine 9 trabzan yapalım ve bu işlemi sıranın sonuna kadar tekrar edelim.

5.kısım : Bu kısım da 7 zincir ve 5 zincir ile şemada ki gibi yuvalar oluşturalım.

Modelimizin ilk 5 kısmı bu şekilde yapılıyor. Kalan tarafları şemadan ve videodan takip ederek yapabilirsiniz.Kolay gelsin.

 

Benzer Yazılar

Yorum Yap

*