Bulunduğunuz Sayfa
HOBİ KEYFİM MODA 

Hangi Kıyafetler Kadın Sağlığına Zarar Veriyor

Günlük hayatta sık kullandığımız ve güvenli olduğunu sandığımız fakat sağlıklı olmayan çok şey vardır. Kullanmaktan çekinmediğimiz ürünler vücudumuzda kalıcı hasarların oluşmasına neden oluyor.

Dar Pantolonlar

Modanın en önemlilerinden biri haline gelmiştir. Fakat sinir sıkışmasına neden olabileceğinden doktorlar tavsiye etmemektedir. Bacak ve kalça kısımlarını da sıktığından varis ve selülit gibi problemlere de yol açıyor.

Sivri Burun Ayakkabı

Tüm vücudumuzun ağırlığını taşıyan ayaklarımızla ilgili tercihlerde bulunurken daha dikkatli olmamız gerekir. Ayak sağlığımız için sivri burunlu ayakkabılardan uzak durmamız gerekir. Sivri ve dar burunlu ayakkabılar parmakları sıkıştırdığı için başparmak çıkıntısına neden oluyor.

Taklit gözlükler

Taklit güneş gözlükleri göz sağlığımızı tehlikeye atmış oluyor. Taklit ürünleri kullanmaktansa güneşin altında hiç gözlük takmamak daha iyi. Güneş gözlüklerimiz çok koyu renkte ise UV  korumalı olduğundan emin olmamız gerekir.

Takılarda İmitasyon

Fiyatına aldanarak aldığımız imitasyon takılar cilt sağlığımız için büyük tehlike taşıyor. Ciltte egzamaya, alerjiye ve kalıcı lekelere neden oluyor. Bu rahatsızlıklar deri döküntüsü, kızarıklık ve kaşıntı şeklinde kendini gösteriyor.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

*