Bulunduğunuz Sayfa
BEBEK EL VE ÖRGÜ İŞLERİ HOBİ KEYFİM 

2017 Örgü Bere Modelleri

Havaların soğumasıyla beraber anneler ve anne adayları çocuklarını soğuktan korumak için çeşitli alternatifler aramaya başlar. Çocuklar için tercih edilen şapkalar yaz ya da kış aylarında sıklıkla kullanılan aksesuarlardan biridir. Çocuk şapka modelleri incelendiğinde bu sene de örgü bere modelleri trendlerine arasında. Miniklerimizin üşümemesi için onlarında seveceği hayvan motifli örgü modellerinden ve rengarenk örgü model çeşitlerine kadar sizler için düzenledik. 

Yazının Devamı
EL VE ÖRGÜ İŞLERİ HOBİ KEYFİM 

Örgü gofret motifi videolu anlatım

Şiş işi örgü modeli aynı tunus işi örgülere benzeyen şiş ile yapılan örgülerdir. Bebeği olan annelere ve anne adaylarına da ayrıca Popcorn Battaniye Yapımı na bakabilirsiniz. Gelin şal örgü modeli için Kabartmalı üçgen şal yapımı tığ işi videolu türkçe anlatım göz atabilirsiniz.          

Yazının Devamı
EL VE ÖRGÜ İŞLERİ HOBİ KEYFİM 

Badem çekirdeği bere modeli

Badem çekirdek modelli bereye başladıktan sonra önce berenin alt kısmına lastik bölümü oluşturacaksınız. Zincir çekimi sonrası dönüp 1 zincir daha çekerek, arka kısımda bulunan ipe batın. Arka kısma battıktan sonra 2 kez ipi çekip, bu şekilde 10 kere batın. Her sıra için aynı işlemi tekrarlayın. Sıranın sonu için 1 zincir çekip dönün ve aynı işlemi arka kısma yapın. Baş ölçüsü için ne kadar lazımsa lastik kısmını oluşturun. Tamamladıktan sonra lastik kısmını tığ ile birleştirin ve berenin üst kısmını örmeye devam edin. Berenin hemen üst kısmı için 3 trabzan ve 2…

Yazının Devamı
EL VE ÖRGÜ İŞLERİ HOBİ KEYFİM 

Sarmal kazak örgü modeli

Ön ve arka tarafı 56 ilmekle başlayın. Sonra 2 ters ve 2 düz devam edin. 7 cm. genişlikte lastiği örün ve hemen üzerine 15 düz ve 8 ters yapıp, 10 düz ve 8 ters ile 15 düz ilmek örün. Arka sıra için terse ters ve düze düz örmeniz gerekir. Altıncı sıra için ise orta kısımda yer alan 10 ilmeği saç örgüsü şeklinde olacak. Burup devam edin. Kol kısmı 2 ye 1 kesin ve ara ara 1 ilmek eksiltip, reglan şekli verin. Arka kısımda yer alan lastikten sonra ki kısma ise…

Yazının Devamı
EL VE ÖRGÜ İŞLERİ HOBİ KEYFİM YAŞAM 

Şişsiz parmak örgü

Şiş kullanmaya gerek kalmadan boş zamanlarınızı eğlenceli bir şekilde geçirmek için ve küçük kızlarınıza örgü örmeyi öğretebilecek kolay ve tehlikesi olmayan bi yöntem. Bu örgü yöntemi ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar örgüyü örüp daha sonra da bu örgüleri birbirine ekleyip battaniyeler veya atkılar hazırlayabilirsiniz.

Yazının Devamı
Toplam 1 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1